Zabawy z dzieckiem oraz edukacyjne zabawki dla dzieci

Bawimy się z dzieckiem

Zapewne, każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko do tego, aby się prawidłowo rozwijać, potrzebuje bliskości rodziców. Jest ona mu niezbędna zwłaszcza do tego, aby mogło rozwijać się w sferze psychicznej oraz emocjonalnej. Warto z dzieckiem spędzać czas na różnych ciekawych zabawach, których jest wiele. Na pewno dziecko będzie doceniało każdą chwilę spędzaną z rodzicami, ponieważ będzie ona dla niego wyjątkowa. Zatem, koniecznie warto wiedzieć, jak można bawić się z dzieckiem i czy rzeczywiście warto zdecydować się na tak popularne ostatnio zabawki edukacyjne?

Tunel z kartonów

Dla maluszka, który jeszcze nie chodzi, taki tunel z kartonów, może być prawdziwym placem zabaw. Jedyne, co będzie nam potrzebne, to kilka pudeł, które trzeba rozłożyć tak, aby malec mógł przez nie przejść. Połączmy je ze sobą taśmą klejącą, ale przy tym pamiętajmy o tym, aby nie robić ostrych zakrętów, żeby dziecko mogło widzieć nas przy wyjściu z tunelu. Mając na uwadze względy bezpieczeństwa, tunel możemy wyłożyć ukochanym kocykiem maluszka i zabezpieczyć jego brzegi na końcach tunelu. W niektórych miejscach możemy również pod kocykiem przymocować szeleszczące kawałki folii. Sprawdzą się także zabawki wydające dźwięki, gdyż zapewni to maluszkowi dodatkowe wrażenia. Jedna osoba powinna siąść z dzieckiem przy wejściu do tunelu, a druga osoba powinna usiąść z drugiej strony i motywować go do tego, aby pokonał przeszkodę.

Instrumenty

Dla małego dziecka dźwięki, których dotychczas jeszcze nie słyszał są naprawdę bardzo atrakcyjne. Żeby móc w domu zrobić ciekawe instrumenty, to będą potrzebne nam proste rzeczy, które zapewne każdy ma w swoim w domu. Na przykład, możemy wsypać do pustej butelki fasolkę, czy też popcorn, a dla bezpieczeństwa zakleić nakrętkę, aby zawartość się nie wysypała. Jeżeli założymy na puste pudełko po chusteczkach higienicznych zwykłe gumki recepturki, to będziemy mieli wyjątkową gitarę. Do stworzenia perkusji mogą posłużyć miska i plastikowa łyżka do makaronu. Możemy również zaszyć pestki owoców, czy też łupinki z pistacji w miękkim worku, które będą grzechotką.

Maty edukacyjne dla rocznego dziecka

Zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka, które będą w stanie nauczyć go koncentracji i jednocześnie będą stymulować rozwój ruchowy, to na przykład maty edukacyjne, czy też specjalne stoliki. Są one na tyle ciekawe, że stanowią połączenie różnych funkcji oraz elementów. Maty edukacyjne mogą być wykorzystywane dla niemowląt. Kiedy dziecko zaczyna widzieć, to wówczas może bez problemu skupiać uwagę na częściach, które się na niej znajdują. Taka właśnie mata jest przystosowana do korzystania nawet w postaci leżącej, ponieważ zarówno jej grubość, jak i twardość mają bardzo dobry wpływ na kręgosłup dziecka, które podczas leżenia, może obserwować zabawki, które są zawieszone nad matą. Zapewne, z czasem maluszek będzie próbował je chwytać. Później coraz sprawniej będzie je przemieszczał, żeby móc się dostać do kolejnych elementów. Zabawki te, zazwyczaj mają różne kolory i kształty, a do tego zrobione są z bezpiecznych materiałów.