Pampersy dla dziecka – jak wybrać?

Pampersy dla dziecka

Narodziny dziecka to jeden z najpiękniejszych dni w naszym życiu. Wiąże się to jednak z wieloma konsekwencjami, bowiem proces wychowywania malucha nie należy do najłatwiejszych i wymaga od rodziców ogromnego poświęcenia. Ważna jest kwestia dbania o higienę, w czym pomocne mogą okazać się pampersy dla dziecka. W jaki sposób dobrać pampersy dla noworodków? Jaki skład powinny posiadać pampersy? W jaki sposób wybrać pieluszki dla alergika? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

W jaki sposób dobrać pampersy dla noworodków?

Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że pieluchy dla niemowlaków możemy podzielić na trzy kategorie wielkości. Są to kolejno: 0, 1 i 2. Te pierwsze przeznaczone są dla wcześniaków, których waga wynosi mniej niż 2 kg. 1 możemy wykorzystywać w przypadku dzieci od 2 do 5 kilogramów, natomiast 2 dla pociech od 3 do 6 kilogramów. Jak widać, pampersy dzielone są w zależności od wieku.

Warto pamiętać o tym, że poszczególne oznaczenia znaleźć można w widocznych miejscach. Do szpitala przed narodzinami warto wybrać pieluchy o rozmiarze 1. Są one pakowane w nieco mniejsze paczki, bowiem wewnątrz znajduje się z reguły od 30 do 40 sztuk. Jeśli dziecko urodzi się przed terminem, wówczas warto zdecydować się na pieluchy o rozmiarze 0. Nie musimy obawiać się tego, że nie są widoczne dokładne wymiary. Pampersy skonstruowane są w taki sposób, że mają rozciągliwą konstrukcje i zapięcia, w konsekwencji możliwe jest ich odpowiednie dopasowanie.

Jaki skład powinny posiadać pampersy?

Nie da się ukryć, że pierwszych miesiącach życia zużywana jest ogromna ilość pampersów. Jeśli jesteśmy fanami ekologicznych rozwiązań, wówczas warto zdecydować się na jednorazowe, wygodne pieluszki, które nie są szkodliwe dla środowiska. Taki pampers charakteryzuje się tym, że jest biodegradowalny, w konsekwencji planeta nie będzie zaśmiecana. Tego typu akcesoria rozkładają się średnio po 4 latach. Pieluchy biodegradowalne są zdrowe, czyli nie posiadają chemii lub niebezpiecznych metali ciężkich, wśród których wyróżnić możemy arsen, ołów, chrom, kadm. Dodatkowo nie są one wybielane za pośrednictwem chloru. W praktyce oznacza to, że nie mają one białego koloru, lecz są lekko kremowe. Co godne uwagi- nie są nasączane żadnymi substancjami zapachowymi, dzięki czemu mamy pewność, że nie powodują alergii. Ich cena oscyluje w granicach od złotówki za sztukę, więc są nieco droższe niż zwykłe pieluszki.

W jaki sposób wybrać pieluszki dla alergika?

Kiedy nasze dziecko jest alergikiem, należy kupować pieluszki, które nie są nasączone zapachem. Nie powinny posiadać także kolorowych, ciekawie prezentujących się wzorków, bowiem różnorodne barwniki mają zły wpływ. Pieluchy nie mogą być wybielane za pośrednictwem chloru, a jedynie wody utlenionej. Warto wybrać egzemplarze biodegradowalne. Bardzo chłonne pieluchy nie są również zalecane, bowiem oznacza to, że posiadają dużo chemii.